Tarihimiz

Kilometre Taşları

1910 - 1960
GIOVANNI CARRARO: LİDER

1910 yılında 20 yaşında Giovanni Carraro ilk çok amaçlı tarım makinesini yaptı. Demircilik atölyesini ilk başta ekim makineleri, daha sonra geleneksel traktör üreten bir endüstri fabrikasına çevirdi. 1960 yılında altı erkek oğlunun en küçüğü olan Antonio "Antonio Carraro di Giovanni" adlı şirketi kurdu: ilk tek akslı traktör olan “Scarabeo” geliştirildi.

1960 - 1990
BÜYÜME

Antonio Carraro, dört tekerli 20’den 100 beygire kadar niş traktör üretimi yapmaya karar verdi. Model sayısı arttıkça kısa sürede sektör lideri haline geldi. Şirketin güçlü olduğu nokta AR-GE (Araştırma ve Geliştirme) Bölümü’dür, bu bölüm 1979’dan beri yenilikçi ve orijinal ürünlerin geliştirildiği projelerin merkezi olmuştur.

1990 - 2000
OLGUN BİR ŞİRKET

Şirketin zaman içinde edindiği deneyim ve teknik çözümler mirası sayesinde, Antonio Carraro piyasa nişlerini uzmanlaşmış tarımdan sivil sektöre yükseltti. “Arazi idaresi” bölümü kuruldu: artık yeşil bakıma, yollara ve kent temizliğine adanmış profesyonel makineler yelpazesi de sunan bir şirket haline gelmiştir.

2000 - GÜNÜMÜZE
ANTONIO CARRARO TARZI

Porsche Danışmanlık firmasının yardımıyla yeniden yapılanma sürecini tamamladıktan sonra, şirket artık dünya pazarında yeni zorlukları göğüslemeye hazırdır. Kilit sözcük tüm faaliyetlerde sürekli ilerleme anlamına gelen “kaizen” sözcüğüdür. Şirket için her bir detay ve fırsat son kullanıcının lehine olacak şekilde geliştirilebilir.